Lake District

1. 9. 2017

Národní park Lake District leží na západním pobřeží pod skotskou hranicí. Jak už sám název napovídá najdete v něm jezera - spolu s kopci vytváří úžasnou kombinaci. Lake district je mým nejoblíbenějším čistě  anglickým národním parkem.  Najdete v něm 3 nejvyšší horu v UK Scaffel pike. Nádherná jezera jako je Ullswater,  Grasmere,  Buttermere,  Cummockwater,  Ennerdale nebo Wast water.

Centrem " Lakes " je městečko Keswick ležící při břehu jezera Derwent.  Na jeho břehu stojí rozlehlý kemp a v městě stojí Yha Hostel ( v letních měsících dost " busy ")

V parku najdete 2 kamenné kruhy.  Jeden přímo u Keswicku.  Říká se mu " Stonehenge severu." Jde o Castlerigg stone circle.  Druhý kamenný kruh pak leží v jižní části při Broughton - in Furness,  jde o Swinside stone circle.